Aktualności

Gadżet – najskuteczniejsza forma reklamy Twojej firmy

Jeszcze kilkanaście-kilkadziesiąt lat temu gadżety reklamowe postrzegane były jako zbędne, nieprzynoszące żadnego pożytku wydatki. Dziś natomiast stanowią niezwykle istotny element kampanii promocyjnej niemal każdej firmy. Co więcej, zazwyczaj okazują się bardziej skuteczne aniżeli tradycyjne formy reklamy w prasie, radiu i telewizji.

Gadżety górują nad standardową reklamą

Jak się okazuje komunikaty promocyjne zamieszczane w środkach masowego przekazu u większości Polaków wywołują uczucie znużenia, zmęczenia a nawet rozdrażnienia. Wszechobecna reklama jest dla nas po prostu zbyt nachalna. Coraz częściej bardzo trudno w jakikolwiek sposób ją ominąć, gdyż atakuje nas z każdej strony. Gadżety reklamowe w przeciwieństwie do spotów promują firmę i markę (a nie produkt) i są prezentem (a nie narzuconym z góry komunikatem).

Dobra opinia wśród obdarowywanych gadżetami reklamowymi

Gadżety reklamowe za zadanie mają promowanie firmy, budowanie jej pozytywnego wizerunku i świadomości oraz kreowanie dobrej opinii o marce. I są w tym o tyle skuteczne, że przede wszystkim stanowią nienachalny upominek, którym przedsiębiorcy dzielą się ze swoimi klientami, partnerami biznesowymi i pracownikami. Wobec tego, drobne, przydatne akcesoria postrzegane są zawsze jako miły gest.

Praktyczność, jako główna zaleta gadżetów reklamowych

Dobry gadżet reklamowy musi być przedmiotem uniwersalnym, przydatnym podczas codziennych czynności. Praktyczność jest bowiem gwarantem tego, że gadżet będzie wykorzystywany przez obdarowaną nim osobę, a tym samym na długo pozostanie w jej posiadaniu. Wybierając artykuły promocyjne trzeba więc przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy klient będzie używał otrzymany upominek. A jako, że wszyscy mamy w biurach i domach przynajmniej kilka akcesoriów, które służą nam pomocą na co dzień, wystarczy się rozejrzeć, aby dostrzec, to, co okaże się najlepszym gadżetem promującym firmę. I tak np. pendrive to absolutne must-have w pracy, zaś power bank to ratunek z opresji, gdy bateria smartfonu rozładuje się w najmniej oczekiwanym momencie.